מחקרים אחרונים

מחקר: שתייה מדודה עם חברים מפחיתה חרדה

מחקר שנערך לפני מספר שנים, בעקבות שיתוף פעולה מדעי בין המכון האמריקאי לחקר בריאות הנפש לבין אוניברסיטת חיפה שופך אור על המציאות הישראלית הסבוכה ועל הקשר שלה לאלכוהול. במחקר שרואיינו בו כ-1,600 ישראלים ופלסטינים בעקבות מבצע עופרת יצוקה מ-2008, התברר כי שתייה מתונה של אלכוהול יכולה להפחית חרדה ודיכאון הקשורים בטרור ובמלחמה. במחקר נמצא כי רמת הדיכאון היתה נמוכה יותר אצל מי שצרכו אלכוהול לפחות פעם בשבוע, בהשוואה לאלה שצרכו אלכוהול לעתים נדירות או שלא צרכו כלל.

החוקרים סיכמו כי לשתייה המתונה, שנעשתה על פי רוב באירועים חבריים או במפגשים עם בני משפחה, היתה השפעה מטיבה בעיקר בגלל ההשפעה המרגיעה של התמיכה החברתית. המסקנה המתבקשת היא שביכולתה של שתייה חברתית מדודה של אלכוהול לייצר סביבת תמיכה והרגעה.

 

 מחקר: ילדים מתחילים לחשוק באלכוהול בגיל 9

מחקר שפורסם ב-2015 בארה"ב  חשף את מידת ההשפעה הגדולה שיש להורים על ילדיהם גם בכל הקשור לשתיית אלכוהול. מהמחקר שהתפרסם על ידי האקדמיה האמריקנית לרפואת ילדים עולה שילדים מתחילים לחשוב על אלכוהול בצורה חיובית, ולחשוק בו, בין הגילאים 9 -13. 50% מהילדים בגילאים 14-12 שהחלו לשתות משקאות חריפים, נהגו לשתות באופן מופרז, כלומר 5-4 מנות אלכוהול, בפרק זמן של שעתיים.

לפי המחקר, כ-30% אחוזים מאמריקאים בני 12 שנים ומעלה, כלומר כ- 60.1 מיליון אנשים, שותים לשוכרה מדי חודש. 59% מתלמידי התיכון שהשתתפו בסקר התוודו שהם עשו זאת בבית או בבית של חבר, כלומר במקומות שבהם להורים יש את ההשפעה הרבה ביותר ואת היכולת למנוע את השתייה ולהסביר את בעיותיה.

 

שתייה מתונה של אלכוהול התגלתה כיעילה לחולי סכרת מסוג 

בשנים האחרונות חלה בעולם עלייה אדירה במספר חולי הסוכרת בכלל, ובפרט של חולי סוכרת מסוג 2. סוכרת היא מחלה שמתבטאת ברמת סוכר גבוהה בדם ובהפרעה לפעילות חילוף החומרים בגוף. כאשר רמת הסוכר בדם גבוהה מהנדרש הגוף ניזוק ותפקודו התקין נפגע. מצב מתמשך של עודף גלוקוז (סוכר) בדם מכונה היפרגליקמיה. הגורמים לסוכרת מסוג 1 ולסוכרת מסוג 2 הם שונים, אך בשני הסוגים נמצא עודף גלוקוז בדם.

במחקר שפורסם בכתב העת Annals of Internal Medicine, דווח כי חוקרים מאוניברסיטת בן גוריון בדקו את הקשר שבין אלכוהול לסוכרת מסוג 2. לצורך המחקר נבחרו 224 אנשים שהוגדרו כחולי סוכרת מסוג 2, שאינם שותים יין. במסגרת המחקר הם הונחו לשתות במהלך ארוחות הערב חמישה גרם של אחד מהמשקאות הבאים: מים מינרליים, יין לבן יבש או יין אדום יבש (כוסית יין שמידתה כחצי כוס שתייה רגילה מכילה כ-100 סמ"ק שהם כ-100 גרם). המחקר נערך תחת הדרכת דיאטנים שהמליצו לחולים על תפריט המתבסס על דיאטה ים תיכונית. הנתונים נבדקו בתחילת המחקר, כעבור חצי שנה, וכעבור שנתיים. המסקנה היתה ברורה – הנבדקים ששתו יין העלו באופן משמעותי את כמות הכולסטרול הטוב שבגופו, הפחיתו את התסמונות המטבוליות, וזכה לאיכות שינה טובה יותר בהשוואה לקבוצה ששתתה מים.